Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ACNE COMPLEX

LIPOSOME TECHNOLOGY ACNE COMPLEX

Yağlı, akneli ve problemli ciltlerin tedavisi için uygundur. İçeriğindeki özel DNA formülasyonu ile sebum dengesi bozuk olan cilt yapılarının tedavisinde kullanılır.

İçindekiler

Juveleven™ ( Acetyl Hexapeptide – 51 Amide ) : Juveleven hücre onarımı, hücre yenilemesi ve uzun ömürlü olan bir hexapeptitdir. Juveleven™ peptidi DNA’yı hasardan korur, doğal onarım yollarını uyarır ve broblastlarda yaşlanmayı durdurur. FOXO3A hasar tespit edildiğinde, DNA’yı onarır. Hücrelerin korunmasını sağlar. FOXO3A onarım yollarından, DNA onarım yolunun indüklenmesinde Juveleven peptidinin etkinliği bir UVC hasarlı plazmid ile transfekte edilmiş başlıca insan epidermal keratinosidlerinde bir konakçı hücre reaktivasyon deneyi ile analiz edilmiştir. Üç tip insan cildinde yapılan deneyler neticesinde Juveleven peptidinin hücresel yaşlanmayı durdurduğu, broblast morfolojisinin 10 yıl gençleştiği, keratinositler ve melanositlerin ise %95’e kadar DNA koruma etkisinin arttığı görülmüştür.

Physiogenyl ® : Solabia bilim adamları tarafından, cildin beslenme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere özel olarak tasarlanmış bir fizyolojik bileşendir. Hücreleri yeniler, yüksek miktarda mineral içerir, cildin enerji kaynağıdır, ciltteki akne izlerini gidermeye yardımcı olur. Doğal bir bileşimdir.

  • Sodyum PCA : Sodyum Pca cildin daha fazla fizyolojik nem tutmasını sağlar.
  • Magnezyum PCA : Cildin kalsiyum tutma kapasitesini artırır daha pürüzsüz ve esnek bir cilt dokusu oluşmasına yardımcı olur.
  • Manganez PCA : Oksijen emilimini artırır.
  • Çinko PCA : Kızarıklık görünümünün engellenmesini ve kolajen, elastin sentezinin uyarılmasını destekler.
  • Magnezyum: suda çözünen bir C vitamini türevidir, ama doğal C vitamininden daha kalıcıdır, cildi tahriş etmez.

Fosfatidilkolin : Kolin ilavesi olan ve soya lesitinde bulunan bilişsel işlev, beyin sağlığı ve genel sağlıkta kullanılan bir fosfolipiddir.

Koenzim Q 10 : Güçlü antioksidan etkisi ve serbest radikallerin cilt yüzeyinde görülen etkilerini azaltması ile bilinen, vücudumuzda doğal olarak bulunan ve temel görevi gıdaların enerjiye dönüştürülmesi olan bir moleküldür.

Vitamin A (Retinol Palmitat): Kısaca retinol olarak bilinir. En etkili cilt yenileyici aktiflerden biridir. Pigmentasyon oluşumunu engellemeye iyi bir yardımcıdır. Aynı zamanda anti-oxidan özelliğiyle kırışıklık ve akne karşıtı kozmetik ve ilaç türevli ürünlerde uzun süredir kullanılmaktadır.

Vitamin C : Anti-oxidan etkiyi artırmak, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak ve güneş hasarlarına karşı cildi korumak amacıyla kozmetik ürünler de C vitamini kullanılmaktadır. Serbest radikallere karşı cildi korur, collagen seviyesini arttırır. Ancak kozmetik formülasyonlarda C vitamininin stabilizasyonu oldukça zordur. Medikal olarak onkoloji alanında da C vitamini yoğun olarak kullanılmaktadır.

Vitamin E : Süperstar anti-oxidan olarak bilinir. Yağda çözünür. Ultraviole radrasyonu, hava kirliliği, ağır metaller gibi çevresel faktörlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Üst epidermal tabakanın su kaybını azaltır. Sadece cilt sağlığı için değil göz korneasının da sağlıklı kalmasına E vitamini doğrudan etki eder. Sadece harici ürünlerle değil aldığımız gıdalarla da Vücudumuzun E vitamini ihtiyacını karşılamamız gerekmektedir. Başta tahıllar olmak üzere yeşil sebzeler, zeytinyağı, deniz balıkları, yumurta sarısı, domates, patates vs yoğun olarak E vitamini içermektedir.

Hyalüronik Asit : Hyaluronik asit bilinen en güçlü nem tutucudur, (moisture magnet) nem mıknatısı olarak bilinir ve Polisakkarit yani doğal şekerdir. Tamamen doğal yollardan cildin dolgun görünmesini sağlar. Kendi ağırlığının 1000 katı su tutabilme özelliğiyle cildin sürekli nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Normalde insan vücudunda hücreler arası seviyede hyaluronik asit bulunmaktadır. Cildimizi genç ve diri gösteren güç hyaluronik asidin gücüdür. Ancak ilerleyen yaşla beraber ciltteki oranı azalır ve topikal ürünlerle bu kaybın telafi edilmesi gerekir. Cilt bakım Ürünlerinde kullanılması son derece hayati olan bu aktif aynı zamanda yara iyileştirici özelliğe de sahiptir.İnsanlar yaşlandıkça derinin dermis tabakasında bulunan elastin ve kolajen liflerin kalitesi bozulmakta ve buna bağlı olarak, yüz kırışıklıkları oluşup derinleşmektedir. Hyalüronik asit özellikle yüzün alt yarısındaki çizgilerin azaltılması ve dudakların kalınlaştırılması için kullanılmaktadır.