Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

FIRMING ANTI – AGING DNA COMPLEX

LIPOSOME TECHNOLOGY FIRMING ANTI – AGING DNA COMPLEX

Cildinizi 12 yaş gençleştiren yeni nesil DNA formülasyonu ile elastikiyet kaybı ve kırışıklıkları tedavi eder; cildin bağ dokusunu güçlendirerek sarkmaları önler.

İçindekiler

Juveleven™ ( Acetyl Hexapeptide – 51 Amide ) : Juveleven hücre onarımı, hücre yenilemesi ve uzun ömürlü olan bir hexapeptitdir. Juveleven™ peptidi DNA’yı hasardan korur, doğal onarım yollarını uyarır ve broblastlarda yaşlanmayı durdurur. FOXO3A hasar tespit edildiğinde, DNA’yı onarır. Hücrelerin korunmasını sağlar. FOXO3a onarım yollarından, DNA onarım yolunun indüklenmesinde Juveleven peptidinin etkinliği bir UVC hasarlı plazmid ile transfekte edilmiş başlıca insan epidermal keratinosidlerinde bir konakçı hücre reaktivasyon deneyi ile analiz edilmiştir. Üç tip insan cildinde yapılan deneyler neticesinde Juveleven peptidinin hücresel yaşlanmayı durdurduğu, broblast morfolojisinin 10 yıl gençleştiği, keratinositler ve melanositlerin ise %95’e kadar DNA koruma etkisinin arttığı görülmüştür.

Koenzim Q10 : Güçlü antioksidan etkisi ve serbest radikallerin cilt yüzeyinde görülen etkilerini azaltması ile bilinen, vücudumuzda doğal olarak bulunan ve temel görevi gıdaların enerjiye dönüştürülmesi olan bir moleküldür.

Vitamin A (Retinol Palmitat): Kısaca retinol olarak bilinir. En etkili cilt yenileyici aktiflerden biridir. Pigmentasyon oluşumunu engellemeye iyi bir yardımcıdır. Aynı zamanda anti-oxidan özelliğiyle kırışıklık ve akne karşıtı kozmetik ve ilaç türevli ürünlerde uzun süredir kullanılmaktadır.

Vitamin E : Süperstar anti-oxidan olarak bilinir. Yağda çözünür. Ultraviole radrasyonu, hava kirliliği, ağır metaller gibi çevresel faktörlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Üst epidermal tabakanın su kaybını azaltır. Sadece cilt sağlığı için değil göz korneasının da sağlıklı kalmasına E vitamini doğrudan etki eder. Sadece harici ürünlerle değil aldığımız gıdalarla da Vücudumuzun E vitamini ihtiyacını karşılamamız gerekmektedir. Başta tahıllar olmak üzere yeşil sebzeler, zeytinyağı, deniz balıkları, yumurta sarısı, domates, patates vs yoğun olarak E vitamini içermektedir.

Fosfatidilkolin : Kolin ilavesi olan ve soya lesitinde bulunan bilişsel işlev, beyin sağlığı ve genel sağlıkta kullanılan bir fosfolipiddir.