Lipozom Teknolojisi

AKILLI LİPOZOM TEKNOLOJİSİ

Lipozom; fosfolipid içerikli, hücre yapısına benzeyen, hidrofilik ve lipofilik kısımları olan amfifilik özellikte (hem yağ hem de suyu seven) 30 nm – 1000 nm arasındaki taşıyıcı sistemlerdir. Biyolojik membranlar için en iyi modeldir. Hücre yapısına benzediği için aktif maddeleri vücuda kolayca yerleştirebilir. Bu özellikleri sayesinde dermokozmetikten biyoteknolojiye kadar ilaç taşıyıcı olarak pek çok alanda tercih edilirler.

LİPOZOMUN KULLANIM ALANLARI

+ Dermokozmetik

+ Tümörlerin tehşis edilmesi
+ Enzimlerin yer değişmesi
+ Onkoloji tedavileri

LİPOZOMUN AVANTAJLARI

Kozmetik ve dermotoloji açısından lipozomların bir takım özellikleri vardır.

1– Cildin bariyer tabakası gibi zarımsı yapıya sahiptirler. Yapay hücre gibi modellendikleri için cilt ve vücuttaki hücre membranları ile uyum problemi yaşamazlar.
2– Zarları, fiziksel yapıyı değiştirmeden, cildin bariyer tabakalarına kolayca entegre olur.
3– Fosfatidilkolin grubunu epidermisin alt katmanlarına taşıyabildikleri için cildin yenilenmesinde etkili olur. Playskin ürünleri dermatoloji dünyasında lipozom teknolojisi ile devrim yaratmaktadır!

Playskin ürünleri dermatoloji dünyasında lipozom teknolojisi ile devrim yaratmaktadır!


Cildin ihtiyacı olan flakonları 1.5 mm veya 2mm, 5 başlıklı iğne ile cilt altına enjekte ederek cildi tedavi eder. Sadece Playskin Meso MD mezoterapi şırıngaları ve ürünleri ile kullanıma uygundur. Harici bir ürün ile kullanılamaz. 180 dakika boyunca şarj edilmeye gerek duymadan

kullanılabilen Meso MD cihazının diğer mezoterapi cihazlarından farkı, cilt üzerinde mikro kanallar açarak cildin

ihtiyacı olan mezoterapi ürünlerini içerisindeki lipozom teknolojisi ve cilt altına giren 5 başlıklı 1.5 mm veya 2mm iğnesi ile cildin en alt katmanlarına indirerek daha önce var olmayan bir teknoloji ile tedavi sunmasıdır.